Instytut Politologii/Institute of Political Sciences



Metropolitni Univerzita Praha, Czechy/Czech Republic
www.mup.cz
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Ms. Klara Poulova
Ms. Beata Veisova 
E-mail: incoming@mup.cz 

Silesian University in Opava, Czechy/Czech Republic
www.slu.cz/slu/cz
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Rostislav Nemec, e-mail: rostislav.nemec@slu.cz

Univerzita Palackeho v Olomouci, Czechy/Czech Republic
www.upol.cz
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Yvona Vyhnankova, e-mail: yvona.vyhnankova@upol.cz

VSB-Technical University of Ostrava, Czechy/Czech Republic
http://www.vsc.cz/9230en/incoming-students/
(okres obowiązywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Ing. Lenka Fabikova, e-mail: lenka.fabikova@vsb.cz
Obowiązuje tylko na wyjazdy nauczycieli akademickich i pracowników administarcji/only for staff mobilities for teaching and training

Tallinn University, Estonia/Estonia
www.tlu.ee/en
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Kerrtu-Liina Tuju, e-mail: kerttu-liina.tuju@tlu.ee

University of Oulu, Finlandia/Finland
www.oulu.fi
(okres obowiązywania umowy: 2014-2020/agreement duration: 2014-2020)
Kontakt/Contact:
Riitta Kataja, e-mail: erasmus@oulu.fi
Katri Suorsa, e-mail: katri.suorsa@oulu.fi

Universite de Bourgogne, Francja/France 
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
E-mail: ri@u-bourgogne.fr

Institut d'Etudes Politiques de Bordeaux, Francja/France
(Sciences Po Bordeaux) 
(okres obowiązywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Jana Pokorna, e-mail: jpokorna@sciencespobordeaux.fr

Universidad de Castilla-La Mancha, Hiszpania/Spain
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
E-mail: ori.cr@uclm.es 

Universidad Pablo de Olavide, Hiszpania/Spain
www.upo.es
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
E-mail: erasmus@upo.es

Universidad de León, Hiszpania/Spain
www.studyinleon.es
(okres obowiazywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Jose Luis Chamosa Gonzalez, e-mail: internacional@unileon.es

Universidad de Valladolid, Hiszpania/Spain
www.uva.es
(okres obowiązywania umowy: 2016-2021/agreement duration: 2016-2021)
Kontakt: Contact:
Esmeralda Lorenzo Fernandez, e-mail: esmeraldaadoracion.lorenzo@uva.es

Universidad Europea del Atlantico, Hiszpania/Spain
http://www.uneatlantico.es
(okres obowiązywania umowy: 2016-2021/agreement duration: 2016-2021)
Kontakt/Contact:
Juan Luis Vidal Mazon, e-mail: juanluis.vidal@uneatlantico.es

Goce Delcev University, Macedonia/Macedonia
http://www.ugd.edu.mk/index.php/en/faculties
(okresobowiązywania umowy: 216-2021/agreement duration: 2016-2021)
Kontakt/Contact:
Sanja Stefanova, e-mail: sanja.stefanova@ugd.edu.mk

Europa-Universität Flensburg, Niemcy/Germany
www.uni-flensburg.de
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Ulrike Bischoff Parker, e-mail: int-center@uni-flensburg.de

Johannes-Gutenberg-Universität Mainz, Niemcy/Germany
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
erasmus@international.uni-mainz.de

Katholische-Universitat Eichstatt-Ingolstadt, Niemcy/Germany
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
E-mail: intoff@ku.de

Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg, Niemcy/Germany
www.uni-magdeburg.de
(okres obowiązywania umowy: 2017/18-2020/21/agreement duration: 2017/18-2020/21)
Kontakt/Contact:
Angelika Meyer, e-mail: angelika.meyer@verwaltung.uni-magdeburg.de 
Wolfgang Renzsch, e-mail: renzsch@ovgu.de

Technische Universität Chemnitz, Niemcy/Germany
www.tu-chemnitz.de
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Oliver Sachs, e-mail: oliver.sachs@iuz.tu-chemnitz.de

Babes-Bolyai University, Cluj-Napoca, Rumunia/Romania
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Ramona Onclu, e-mail: ramona.onclu@ubbcluj.ro

Universitatea Lucian Blaga din Sibiu, Rumunia/Romania
(okres obowiązywania umowy: 2016-2021/agreement duration: 2016-2021)
Kontakt/Contact:
dr Daniela Preda, e-mail: dana.preda@ulbsibiu.ro
                                    dep.externe@ulbsibiu.ro

Universidade da Beira Interior, Portugalia/Portugal
(okres obowiązywania umowy: 2016-2022/agreement duration: 2016-2022)
Kontakt/Contact:
Prof. Joao Manuel Messias Canavilhas, e-mail: erasmus.mobilidade@ubi.pt

Ekonomicka Univerzita v Bratislave, Słowacja/Slovakia
www.euba.sk
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Pavel Lascek, e-mail: pavel.lascek@euba.sk

Univerzita Konstantina Filozofa v Nitre, Słowacja/Slovakia
www.ukf.sk
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Ing. Anita Ivankova, e-mail: aivankova@ukf.sk
Ing. Katarina Butorova, e-mail: kbutorova@ukf.sk
Mgr. Janka Romancikova, e-mail: jromancikova@ukf.sk

Alexander Dubcek University of Trencin, Słowacja/Slovakia
Erasmus code: SK TRENCIN01
(okres obowiązywania umowy: 2017-2021/agreement duration: 2017-2021)
Kontakt/Contact:
Dana Jamborova, e-mail: erasmus@tnuni.sk
Pavol Struhar, e-mail: pavol.struhar@tnuni.sk

Izmir Katip Celebi University, Turcja/Turkey
www.ikc.edu.tr/en
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Uzeyir Ok, e-mail: uzeyir.ok@ikc.edu.tr;
Yasemin Tutar, e-mail: erasmus@ikc.edu.tr


Karadeniz Technical University, Turcja/Turkey
www.ktu.edu.tr
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Zehra Sahin, e-mail: zehra.sahin@ktu.edu.tr

Nigde Üniversitesi, Turcja/Turkey
www.nigde.edu.tr
(okres obowiązywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Hulya Urundu, e-mail: erasmus@nigde.edu.tr
Mina Furat, e-mail: mina.furat@nigde.edu.tr

Selcuk Üniversitesi, Turcja/Turkey
www.selcuk.edu.tr
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
E-mail: erasmus@selcuk.edu.tr


Uludag Üniversitesi, Turcja/Turkey
www.uludag.edu.tr

(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Ilkin Cavusoglu, e-mail: ilkin@uludag.edu.tr

Recep Tayyip Erdogan University, Turcja/Turkey
http://disiliskiler.erdogan.edu.tr/erasmus/
(okres obowiązywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Seven Erdogan, e-mail: seven.erdogan@erdogan.edu.tr

Giresun University, Turcja/Turkey
www.giresun.edu.tr
(okres obowiązywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Anil Mangus, e-mail: erasmus@giresun.edu.tr

Hakkari University, Turcja/Turkey
http://akts.hu.edu.tr/en/
(okres obowiązywania umowy: 2015-2021/agreement duration: 2015-2021)
Kontakt/Contact:
Gokhan Gunes, e-mail: Gokhangunes44@gmail.com
erasmus@hakkari.edu.tr

Pazmany Peter Catholic University, Budapeszt, Węgry/Hungary
www.btk.ppke.hu
(okres obowiązywania umowy: 2014-2021/agreement duration: 2014-2021)
Kontakt/Contact:
Nora Degi, e-mail: degi.nora@btk.ppke.hu

University of Miskolc, Węgry/Hungary
http://erasmus.uni-miskolc.hu/EN
(okres obowiązywania umowy: 2015/16-2020/21 /agreement duration: 2015/16-2020/21)
Kontakt/Contact:
Edit Szoke, e-mail: reszoke@uni-miskolc.hu



Biuro do Spraw Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą
Adres: Plac Kopernika 11a
45-040 Opole
pokój 31 
tel./ fax: +48 77 54 15 975 (int. 5975)